Obvinění šéfa Tatry Ronalda Adamse z korupce skutečně působí jako odvetný útok Martina Bartáka na klíčového svědka. Vždyť také díky Adamsovi čelí exministr i jeho známý Michal Smrž obvinění z žádosti o úplatek. Ale když teď Adams přiznal, že v rámci testování situace nabízel dvacet milionů, musíme se ptát: Nezašel v touze udržet si kontrakt na dodávky vozů armádě až příliš daleko?

Ano, Adamsovy sofistikované věty typu "kdybychom měli souhlasit zaplatit, co získáme?" těžko vykládat jako souhlas s úplatkem. I když by bylo zajímavé vědět, jak Adamsovo "blafování" vyhodnotí FBI, která je povinna zkoumat jakékoliv náznaky korupčního chování amerických firem v zahraničí.

Zarážející je ale něco jiného. Proč ředitel Tatry poté, co si vyslechl, jak sám říká "žádost o úplatek z vysokých míst," nekontaktoval policii. Vždyť tady se naskýtala příležitost, jak ve spolupráci s policií dohrát tuhle hru až do okamžiku, kdy by se ona osoba (či snad osoby?) z vysokých míst chytila do nastražené pasti.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru