Divné peníze na divné věci, tak zkritizoval evropské dotace Václav Klaus. Proč divné peníze, je zřejmé. Prezidentovi se nelíbí euro. A divné věci? Podle auditorů najatých Evropskou komisí jsme poslali do Bruselu předražené nebo zmanipulované projekty za dvacet pět miliard korun. Jde tedy o divné účely výhradně domácí provenience. Což ale prezident asi úplně neměl na mysli.

Každopádně, těch pětadvacet miliard, které nám Brusel zřejmě neproplatí, je začátek. Auditoři zkoumají další programy. A do středních Čech se teprve chystají. Ale už teď jsme v Evropě, co se týče úspěšnosti čerpání bruselských peněz, čtvrtí od konce. Před námi je Malta a za námi jen Bulharsko, Itálie, Rumunsko. Vskutku elitní skupina!

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru