Tato země přes veškeré snahy bruselských eurobyrokratů a jejich domácích napomahačů zůstává již téměř osamělým ostrůvkem opravdové svobody ve světě, který se nejrůznějšími zákazy a - omlouvám se za ten termín - ale přímo regulacemi řítí do otroctví.

Dalo se proto čekat, že se současné krize na trhu tvrdého alkoholu budou snažit někteří Hegerové a podobní využít a omezit jedno ze základních práv vybojovaných kdysi dávno na náměstích: zcela svobodný přístup k jakémukoliv chlastu kdekoliv a v kteroukoliv denní i noční hodinu. Už aby to bylo.

Kalousek má pravdu

Částečná prohibice, kterou úřady ve stavu absolutního zoufalství vyhlásily v pátek večer, nemůže trvat donekonečna. Ale až skončí, bude ten pravý čas začít se úplně vážně bavit o tom, jestli z ní náhodou něco nezachovat. Protože to má dobré důvody a protože by to zemi mohlo civilizačně posunout, byť se nepochybně ozvou hlasy, že "zákazy nic neřeší", a uslyšíme mnoho příkladů ze světa, jak snahy o omezení dostupnosti tvrdého alkoholu narazily, jak se dají obejít, jak jen podpoří černý trh... Ostatně už včera žil facebook humornými narážkami, jestli je Miroslav Kalousek ten pravý, kdo má kázat o nebezpečí snadného přístupu k tvrdému alkoholu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Částečná prohibice, kterou úřady ve stavu absolutního zoufalství vyhlásily v pátek večer, nemůže trvat donekonečna. Ale až skončí, bude ten pravý čas začít se úplně vážně bavit o tom, jestli z ní náhodou něco nezachovat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru