Už od zveřejnění prvních průběžných výsledků krajských a senátních voleb se začaly sociální sítě plnit rozhořčenými komentáři českých uživatelů. Mladí lidé těžce nesou zejména úspěch KSČM a také nízkou volební účast.

Jejich věkové složení naznačuje, že taková reakce se dala očekávat. U voličů ve věku mezi 18-35 lety, kteří tvoří mezi uživateli internetu zdaleka největší demografickou skupinu, to komunisté nemají lehké.

Na sociální síti Twitter, kde jsou už desetitisíce Čechů, se příspěvky shromažďují pod klíčovým heslem #volby a za celý den se neobjevil snad ani jeden, který by vítězství levice, natož úspěch komunistů hodnotil pozitivně.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru