Jak se mění role médií v dnešním světě? Jaký vliv mají sociální sítě na demokracii a politická zřízení? Jak přispívají k pádu totalitních režimů? Je hrozbou cenzura internetu? Téma letošního ročníku konference Forum 2000 znělo: Média a demokracie.

V online reportáži jsme vám nabídli nejzajímavější výroky účastníků konference.

Na IHNED.cz najdete také speciální rubriku, kde si můžete pročíst články některých účastníků konference, například britského filosofa Rogera Scrutona, polského sociologa Zygmunta Baumana či bývalého australského ministra zahraničí a jednoho z hlavních panelistů na konferenci Garetha Evanse. Texty najdete ZDE

 

Pondělí

Václav Havel: Moc bezmocných

Boj za svobodu, téma Václava Havla, spoluzakladatele Nadace Forum 2000 - letos poprvé se koná setkání bez jeho záštity. Esejem Moc bezmocných na konci sedmdesátých let popsal politický režim. V úvodním panelu v hlavním sále na pražském Žofíně se diskutuje právě o "Moci bezmocných", tedy těch, kteří bojují proti totalitním režimům. A právě oni jsou také součástí diskusního panelu.

- "Konference nabízí prostor mezi lidmi, kteří se obvykle jinde nesetkají ... předkládají zde obvykle jiné pohledy, z jiných profesí, jiných kontitnentů," uvedl první panel moderátor, bývalý australský ministr zahraničí Gareth Evans (jehož text, který v rámci konference poskytl Hospodářským novinám, si můžete přečíst ZDE). Podle něj nelze očekávat, že na konferenci dojde k jednoznačným závěrům. Hlavním cílem je sdílení myšlenek.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru