Viděno cynickým pohledem, Karel Randák si nic lepšího nemohl pro propagaci své prezidentské kandidatury přát.

A pohledem střízlivým: jeho obvinění kvůli "úniku informací", tedy výplatní pásky šéfky kabinetu premiéra Nečase Jany Nagyové, je skandální nesmysl.

Protože, jak jsme mnohokrát psali, tyhle informace musejí být z principu veřejné - na ten plat se totiž skládáme všichni, což si nemyslí jen pár novinářů a Karel Randák, ale taky třeba Nejvyšší správní soud.

Randák nemusí mít obavu, tenhle zápas s klidem vyhraje. My ostatní ovšem ano, protože v české policii zjevně dál zbylo ještě dost lidí, jejichž základní filozofií zůstává tupá represe a ochota posloužit, když je potřeba.

Další články Jindřicha Šídla ZDE

Související

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru