Pavel Blažek: „Dnes aby se ve vládě málem každý bál, jak hlasovat, protože hned se to všichni dozví.

Marek Benda: „Když jsem si nebyl jist, jak hlasovat, tak jsem se podíval, jak hlasují komunisti, a hlasoval jsem naopak.

A tady by se ideálně mělo shrnutí ukončujícího sjezdu druhdy slavné a pravicové strany ODS ukončit. Ministr spravedlnosti vyjadřuje obavu z toho, že někdo bude vědět, jak hlasoval (připomeňme jeho prosazení tajného hlasování zastupitelstva Brna o směně bezcenného baráku za lukrativní pozemky pro své spolustraníky) a předseda ústavně-právního výboru sněmovny tvrdí, že k hlasování nepotřebuje mozek, stačí jako primitivní prvok reagovat na světlo, v případě Bendy na zdvižené ruce komunistů. To není antikomunismus, ani primitivní antikomunismus, to je jenom primitivní. ODS všemi svými projevy na kongresu potvrdila, že je pouhá vybydlená šnečí ulita, doručovací schránka offshore společnosti, která žádnou politiku nemá a mít nechce, vyjma pomazánkovýho másla, politiky taky ne, vyjma Kubery, a nijak se netváří, že by se to mělo někdy změnit. Dvěma slovy – je zbytečná.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru