V neděli po polednách se na brněnském výstavišti zrodil "zlý muž ODS" a zachránce Nečasovy vlády. Aspoň tak vystupuje čerstvý první místopředseda strany Martin Kuba. Hned po zvolení oznámil, že se vrhá do jednání s každým ze vzdorujících poslanců. Vyděsí je natolik, že zapomenou na modré kořeny? Spíš se stane jejich tichým společníkem v tlaku na premiéra, jenž může vést až k jeho výměně.

Kuba má třeba s takovým Tluchořem víc společného, než by se mohlo zdát. Stejně jako on byl Nečasem ponížen, když předseda zabránil jeho zvolení do vedení strany před dvěma lety. A kdo by lépe mohl chápat Tluchořovu touhu po satisfakci než ten, kdo jí právě dosáhl?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru