Evropská komise navrhla čtyřicetiprocentní kvóty pro ženy ve vedení firem a v Čechách máme jasno. Je to další důkaz voluntarismu nezvolené bruselské oligarchie, která svou pomýlenou představu o světě vnucuje nám, v tradici zakotveným Středoevropanům, které k odporu vůči sociálnímu inženýrství opravňuje čtyřicetiletá zkušenost s komunistickou destrukcí svobody.

Jenže pomalu. Co když na úvaze o vyšším zastoupení žen v řídicích pozicích přece jen něco je? Položil jsem tuhle otázku vzdělanému auditoriu a krom odpovědí typu: "Jistě, přispělo by to ke zlepšení nabídky sexu na pracovišti", jsem získal i inspirativnější podněty. Třeba, že se o problému alespoň začne mluvit. Protože pokud jsou ve výkonných orgánech významných firem v Česku jen čtyři procenta žen, pak je to opravdu nepoměr, který se nedá vysvětlit jen jakousi genderovou "přirozeností."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru