Mým osobním favoritem pro první kolo prezidentské volby se stává - Jindřiška Nazarská! To je jedno, že jste o ní nikdy neslyšeli, já taky ne, ale oceňuju nonšalanci, s jakou svou přihlášku do závodu podala.

Podle zjištění ministerstva v dokumentech jí chybí skutečně jen několik maličkostí: datum narození, adresa trvalého bydliště, adresa, povinný volební výbor, povinný volební účet a 49 940 podpisů. Neboli úplně všechno, co zákon vyžaduje.

Těžko říct, jestli paní Nazarská vůbec ve skutečnosti existuje, ovšem přihlášku tak jako tak podala, což může být buď jistý zvláštní druh recese, nebo taky ne. Stejně jako se člověku nechce úplně věřit, že by do padesáti tisíc neuměla dopočítat taková Klára Samková, která sebrala celých 128 podpisů a s klidem se taky na vnitru zaregistrovala.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ta pravá show se rozjede, až vnitro kandidátku Kláru Samkovou vyřadí. Protože bych se skoro vsadil, že to tak advokátka nenechá a svůj známý názor, že zákon je protiústavní, bude chtít prosadit i u soudu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru