Czech Point nemusí od ledna fungovat. Někdo si včas nevšiml, že končí smlouva na jeho provozování. Skvělé. Máme IT systémy za miliardy a na ministerstvu vnitra si neumějí natáhnout budík. Kdo na tom vydělá, zatím zřejmé není. Kdo na tom prodělá, je ale jasné dokonale: občané, tedy zákazníci státu.

Czech Point tak doplňuje příběhy registru vozidel, Izipu, Opencard, sKarty, IT zakázek Lesů ČR, těchto tunelů vystavěných z jedniček a nul, bez nichž by nám nebylo hůř, ale naopak lépe, protože by naše miliardy mohly jít na věci, které dávají smysl. Vše jen posiluje podezření, že smyslem elektronizace státní správy není udělat naše životy snazšími, ale vytáhnout ze státu co nejvíc.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru