Tři týdny před prezidentskou volbou nevíme, jestli se vůbec uskuteční. Dva týdny před koncem roku nevíme, jaké budeme platit daně. Žijeme v zemi přepnuté do režimu last minute. Ten je možná příjemně vzrušující, když si vybíráme dovolenou (Kam to, táto, vlastně nakonec poletíme?), jenže teď se příjemné mrazení z nejistoty jaksi nedostavuje. Praktičtější by přece jen bylo, kdybychom v dostatečném předstihu věděli, kam nás zvolení zástupci vedou.

Je to ale důležité? A je to jen akutní stav, nebo chronická nemoc, která hrozí rozežrat společenskou smlouvu? Odpověď na první otázku zní ano. Předvídatelnost prostředí je důležitá nejen pro investory a finanční trhy. Podnikatel má právo v dostatečném předstihu vědět, jak to bude s DPH, aby mohl připravit ceníky, a zákazník také, aby si mohl poupravit rodinný rozpočet. Termín voleb mají právo v předstihu znát prezidentští kandidáti (aby mohli připravit kampaň včetně rozpočtu) i voliči (kdo volit chce neobjedná si na volební víkend dovolenou v Alpách).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru