Odpovídat na zadanou otázku "Kudy z blbé nálady, pokud to ještě jde?" znamená přijmout "blbou náladu" nejen jako něco reálně jsoucího, ale i panujícího - dokonce tak, že chuděra člověk možná ani nemá šanci se z ní vymanit.

Jak ale "blbou náladu" kvantifikují empirická data? Jaká analýza odkazuje ke škále, která by ji měřila v čase a prostoru? O kolik je tedy dnešní nálada Čechů "blbější" nežli ta, řekněme, v roce 2002, 1982, 1972, 1952, 1942? O kolik ve srovnání se Španělskem, Slovinskem, Islandem, Indií nebo Madagaskarem?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Neotevřu jediný chat, kde jednou zjistím, že je místem osobních urážek, a kam smějí anonymové. Na sociálních sítích je nebudu vnímat, tedy se nad nimi ani pohoršovat. Zbabělcům, kteří posílají ministrům, jakkoli neoblíbeným, esemesky ve znění "Chcípni na rakovinu, a ať to co nejvíc bolí", nevzkážu ani to, že jejich čin je nehorázný, stejně jako člověku vyválenému v exkrementech nesdělím, že páchne. Půjdu zkrátka za těmi, kteří nepáchnou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru