Přiznejme Miloši Zemanovi, že prezidentskou kampaň zvládá skoro tak dobře, jako když brázdil republiku s Miroslavem Šloufem v Zemáku. Přesto jsou chvíle, kdy vypadává z role, uchyluje se k vytáčkám i průhledným lžím... A to jakmile přijde řeč na financování jeho kampaně, která si zatemněností v ničem nezadá s érou černých a nastrčených sponzorů v půli devadesátých let.

Zeman jistě musel vědět, že kvůli obchodnímu napojení zakladatelů Strany práv občanů na ruský státní gigant Lukoil mu bude předhazováno, že za ním stojí strategický kapitál nedemokratické mocnosti. A je až překvapivé, s jakou bohorovností tomu čelí. Když ho v televizi obvinil profesor Pirk, že utrácí daleko víc, než prošlo jeho veřejným účtem, jen utrousil: Peníze se na účtě objeví, až doběhnou lhůty splatnosti.

Koho ale zajímá, kdy Zeman zaplatí složenky? Tady jde o to, kdo mu dal miliony na billboardy, jimiž zaplavil zemi. A to nám stále utajuje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru