Dnes večer anebo zítra ráno půjdu poprvé v životě volit prezidenta. Myslím, že i novináři mají volit. Přinejmenším proto, aby na vlastní kůži zakusili to, čemu jsou vystaveni jejich čtenáři, když se třeba rozhodují podle toho, co čtou v novinách. (To bych tedy v žádném případě nedoporučoval.)

Od roku 1990, kdy mi bylo uděleno volební právo, jsem vynechal jen jednou, při prvních senátních volbách v roce 1996. Tuším, že jsem se v pátek předtím po uzávěrce Respektu nedisciplinovaně opil a v sobotu už nestačil dojet na opačnou stranu Prahy, kde jsem měl trvalé bydliště. V Praze 10 tenkrát vyhrál hned v prvním kole Milan Kondr, jeden ze série primátorů ODS, na něž se Praha i celá ODS snažili velmi rychle zapomenout.

Takže jsem pak mohl alespoň tvrdit, že s jeho zvolením nemám vůbec nic společného, a hned za dva roky to napravit: opil jsem se tehdy o něco méně, abych v obou kolech stačil dát hlas Zuzaně Roithové. Bylo to jedno z mála mých volebních rozhodnutí, kterých jsem nikdy nelitoval - však už jsem taky volil třeba ODA, Unii svobody nebo zelené. Dokonce i ODS a sociální demokraty. Ukecat mě může tedy v zásadě kdokoliv.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru