Potkal jsem ve středu večer u nás v ulici našeho starostu Marka Ječménka. Dost spěchal, rychle nasedl do služebního Superbu zaparkovaného na zákazu stání a někam odjel. Nedivím se, být jím, taky se nechci moc ukazovat na veřejnosti. Už takhle musí mít lidí dost. Nevděčníci. Tolik let se snaží, aby naše městská část Praha 7 měla důstojnou radnici - a co myslíte? Voliči to nakonec nechtějí!

Výsledky místního referenda, které jsme tu na Letné a v Holešovicích měli spolu s prvním prezidentským kolem, jsou dost jednoznačné: účast 44 a půl procenta, odpověď na otázku, jestli má naše budoucí radnice stát pod půl miliardy: ANO 13 149 hlasů, NE 632 hlasů. A výsledek jako první přivítal: samozřejmě, starosta Ječmének z ODS!

"Chtěl bych poděkovat všem občanům, kteří se do místního referenda zapojili. Velmi oceňuji, že veřejnosti není budoucnost Prahy 7 lhostejná," prohlásil poté, co byly výsledky sečteny. To je drzost tak obrovská, že má i v české politice mimořádnou šanci obsadit nějaké hodně prominentní místo v žebříčku ALL TIME TOP CHUTZPE.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru