Pokud by měl byznys volit prezidenta, pravděpodobně by zvítězil Karel Schwarzenberg. Ale jen těsně. Podnikatelé nejsou jako ekonomická skupina politicky jednotní, přestože od vítěze očekávají v podstatě to samé. A mnozí z nich se v prvním kole rozhodovali až na poslední chvíli. V této skupině víc než veřejná agitace či sociální sítě zafungovala především osobní setkání s jedním z kandidátů, které bylo pro mnohé nejen příjemným překvapením, ale také potvrdilo jejich osobní volbu.

Co si tedy byznys od nové hlavy státu slibuje? Především je to méně izolacionistická orientace zahraniční politiky (hlavně ve vztahu k unii), kde by mělo svoji roli hrát i Rusko. Což prý momentálně splňují oba, i když si jeden každý orientaci na východ představuje trochu jinak.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru