Představoval jsem si to zhruba takhle. Karel Schwarzenberg přijde na pódium Lucerny a řekne něco jako: "Pane zvolený prezidente Zemane, uznávám svou porážku, děkuji za souboj, gratuluji vám, hlásím se do služby a vás, moji milí voliči, prosím, abyste se zachovali také tak. Nejsme přece magoři." Sklidí samozřejmě obrovský aplaus a všichni dohromady začnou zpívat hymnu.

A Miloš Zeman, ruku v ruce s dcerou, o pár minut později v davu jásajících příznivců pronese na oplátku něco jako "Pane ministře Schwarzenbergu, děkuji vám za souboj. Vím, že jsme si řekli v kampani ledacos, jsem si ale jist, že vy i já chceme jen to nejlepší pro naši zem, Českou republiku. Těším se, že ji spolu uděláme lepší."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Beze vší hysterie, Miloš Zeman je demokraticky zvolený prezident České republiky, což znamená, že je i můj prezident. Aspoň v tom smyslu, že je hlavou státu, v němž hodlám dál žít a vychovávat děti, jimž aspoň můžu docela prakticky v rámci domácí občanské nauky vysvětlit, že lidé, kteří volí různé kandidáty nebo strany, docela normálně žijí vedle sebe a že se kvůli volbám nepereme. Bude se jim to hodit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru