Na této schůzi máte, milé poslankyně, milí poslanci, hlasovat o zrušení jedné z nejpozoruhodnějších českých pamětihodností: doživotní imunity poslanců a senátorů. (Doživotní v tom smyslu, že když vás sněmovna odmítne pro nějaký trestný čin vydat policii, již nikdy za něj nemůžete být stíháni.)

Je samozřejmě vaše věc, jak rozhodnete, avšak měli byste mít vždy na paměti, jak to dopadlo s přímou volbou prezidenta. Taky jste ji měli všichni patnáct let v programu, až jste se navzájem vyhecovali tak, že to prostě už nešlo ukecat a vy jste ji museli schválit – a dokonce ani přes veškerou snahu se vám nepovedlo schválit prováděcí zákon, který bude muset Ústavní soud zamítnout.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru