Světová média i veřejnost jsou v šoku z abdikace papeže Benedikta XVI. Ano, skutečně, na faktu, že nějaký vrcholný politický představitel v pětaosmdesáti letech dobrovolně opustí scénu, je cosi šokujícího (nezachránit nás den nato Severní Korea pokusným atomovým výbuchem, možná bychom z déletrvajícího šoku i zemřeli).

Přirozeně že se hned po oznámení konce papežovy kariéry vyřinuly spekulace ("je zdravej jak řípa, za tím je politika"). Agentura Wild Tuck nemá spekulace ráda, máme rádi jasno. Zavolali jsme proto do Vatikánu.

"Pokorně, v bázni Boží přiznávám, že jsem lhal. Ve skutečnosti jsem zdravý jak řípa. Denně cvičím s čínkami a třikrát týdně chodím plavat do aquaparku. Je za tím politika," byla první papežova slova. Po počátečním šoku jsme se zmohli na otázku: "Jaká politika konkrétně? Aféra VatiLeaks? Pedofilní aféry? Válka o kondomy? O homosexuální svazky?"

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru