Sněmovna ve středu po dvaceti letech zrušila "doživotní" imunitu členů parlamentu a ústavních soudců. Mimořádně originální. Čemu, vážené poslankyně, vážení poslanci, myslíte, že jste tím pomohli? Sobě určitě ne, to vám můžu zaručit, a nám tedy už vůbec. Novinářské jistoty jsou v luftě, nezbývá už skoro nic.

Léta to fungovalo zcela spolehlivě. Není o čem psát, pojďme se podívat na imunitu, "jestli s tím nechtějí něco udělat", neboť bylo jasné, že nechtějí, protože kdyby chtěli, už by to přece dávno udělali. Takže zvednout telefon, vytočit nějakého idealistu, obvykle z nějaké ambiciózní nové strany, která musí být samozřejmě lepší než ty, jež chtěla vystřídat, a dál už to šlo samo. "Další návrh na omezení imunity na stole!"

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru