S posledním únorovým dnem končí i nedlouhá historie jediného all-news rádia českého éteru.

Až ve čtvrtek, 28. února v 16.00 po osmi letech existence skončí vysílání Rádia Česko, "přepne" se jako obvykle na program BBC World Service. Druhý den ráno v osm už vám moderátoři Rádia Česko dobré ráno nepopřejí. A na stejné frekvenci bude jiná stanice, s jiným majitelem - mediální skupinou Lagardere (provozovatelem mj. stanic Frekvence 1 či Evropa 2 ).

Při vší úctě - přinejmenším v počátku nelze čekat na těchto vlnách nic, co by se aspoň trochu blížilo stylu vysílání "100 % informací, žádná hudba", jak to dosud činilo Rádio Česko. Z této zavedené značky však zároveň nezbude nic. Ani jméno, ani podoba vysílání; jediným pohrobkem bude uznávaný dokumentární cyklus Příběhy 20. století.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru