Není pochyb o tom, že násilné útoky na Muslimy v Meiktile, posádkovém městě v centrální Barmě, byly politicky motivované. Byla to hrůzostrašná podívaná. Útočníci muslimy zbili, odvlekli ven na ulici a tam je polili benzínem a zapálili.

Policie byla příliš pomalá na to, aby dokázala nastolit pořádek. Zatímco se útočníci, ozbrojeni noži, mačetami a vysílačkami volně pohybovali městem, policisté jen stáli a přihlíželi. Podle očitých svědků někteří útočníci pronikli přímo policejními zátarasy, aby mohli na Muslimy zaútočit a policisté neudělali nic, aby je zastavili.

Bývalý studentský vůdce a prominentní osobnost barmských aktivistů Min Ko Naing se spolu se skupinou mnichů urychleně vydal na místo, aby násilí pomohl zabránit. V jednu chvíli se i oni ocitli v ohrožení života, když jim skupina násilníků vyhrožovala zabitím.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru