Některé špatné zprávy si člověk opravdu přivolává sám. Někdy v září 2011 jsem tady zcela lehkovážně vyzýval některé své oblíbené umělce, aby je ani nenapadlo následovat krok R.E.M. a zabalit to – a už je to skoro tady.

Bohužel se to tedy zrovna týká chlapíka, u nějž by mě to mrzelo asi ze všeho nejvíc: Morrissey, slovy jedné z jeho písní "Last Of The Famous International Playboys" s egem větším než Londýn, nejdřív odvolal lednové a únorové koncerty v Severní Americe. Oficiálně kvůli krvácejícím vředům a "Barettovu jícnu", což, jak jsem pochopil, je velmi nepříjemné onemocnění, které taky může naznačovat ještě daleko horší problémy.

Po pěti týdnech strávených v nemocnici na infuzích už to sice vypadalo líp, jenže před pár dny zrušil třiapadesátiletý Morrissey celé jarní severoamerické turné kvůli oboustrannému zápalu plic. Neboli, jak sám Mistr zpívá: "Heaven knows I´m miserable now." No to nám bohužel taky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru