V posledních letech oblíbený pojem tzv. mediální hysterie opět na chvíli našel svůj obsah. Tentokrát se týká odvolání dalšího ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů. Lze předpokládat, že to není poslední odvolání nebo zásah do chodu ústavu, protože je vždy třeba tak nějak vyrovnat momentální rozložení politických sil. Ústav sice měl primárně mapovat minulost, nicméně aktuálně ze všeho nejlíp ilustruje českou současnost.

Nápad nechat radu ústavu ovládat skrze Senát nevěstil nic dobrého a jakékoli pochybnosti se beze zbytku naplnily. Je celkem jedno, zda Senát momentálně ovládá pravice, nebo levice, výsledky jsou vždy stejně obskurní. Jisté je, že ovládat politicky výzkumné pracoviště by bylo naprosto normální zrovna v tom období, kterému se má ÚSTR ve své činnosti věnovat. Mentální posun české společnosti bohužel není tak velký, jak bychom si představovali.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru