Vážený ministře financí Miroslave Kalousku. Děkuji, že se vaše ministerstvo včera rozhodlo zrušit 6000 loterijních videoterminálů. Jistě to ocení sto tisíc patologických hráčů a dohromady půl druhého milionu Čechů, kteří jejich závislostí trpí, ať už jsou to rodinní příslušníci, věřitelé, zaměstnavatelé, nebo oběti jejich trestné činnosti.

Pokud se ovšem chce vaše ministerstvo tvářit jako přední bojovník proti hazardu, což včerejší prezentace vašich podřízených naznačila, musím říci, že se sice jedná o hezký pokus, jak se na poslední chvíli přidat na vítěznou stranu, leč úspěch by mu mohl přiznat jen politicko-ekonomický sklerotik.

Dovolím si zmínit nejprve kontext. Videoloterijních terminálů zůstane šestkrát tolik, než nyní zakážete. Konkrétně třicet devět tisíc, přičemž to, že v takovém počtu existují, je zásluha vašeho ministerstva. Připomenu, jak to bylo: Když obce, zoufalé z dopadů patologického hráčství, zakazovaly vyhláškami herní automaty, nahradili je vaši úředníci videoterminály.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru