Psal amnestii Pavel Hasenkopf, nebo Zdeněk Koudelka? Na takhle položenou otázku existuje jediná odpověď: Je to úplně jedno. Nenechme se mýlit spory, kdo z nich zformuloval jakou verzi aboličního paragrafu. Klíčová jsou jména politiků, kteří jsou pod amnestií podepsáni: Václav Klaus a Petr Nečas. Ti jediní nesou odpovědnost za omilostnění podezřelých figur jako Tomáše Pitra, manažeři H-Systemu a desítky dalších. A tu z nich nesejme žádné předhazování úředníků davům.

Zajímavější je, jak se do amnestijní špíny zavrtává Miloš Zeman. Koudelkovo jméno odmítá vyslovit. Zato označuje za spoluautora bývalého hradního právníka Hasenkopfa, který sepsal jen jakousi měkkou variantu, jež se na Hradě evidentně neujala. A tak musel být povolán věrný Koudelka, který pro Klause a Zemana v době jejich politického kartelu vymyslel kuriózního volebního dělitele pro zákon, s jehož pomocí chtěli zlikvidovat malé strany.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru