Sociální demokratky navrhly povinné střídání otce a matky na rodičovské dovolené. Návrh Oranžového klubu ČSSD zafungoval jako červený hadr, a to na všechny: bonmoty o svazování, o návratu totalitního myšlení či sociálním inženýrství se to jen hemží a mužská část sociálních demokratů rozpačitě a vyhýbavě kroutí hlavou.

Nejde přitom o nic neznámého. Za hranicemi Česka už takové věci běžně fungují a přívlastek "povinný" si nikdo s totalitou nespojuje. Ostatně sociální demokratky už naznačily, jak chtějí svůj návrh konkrétně koncipovat. Těžko si lze představit, že by chtěly nezbedné otce posadit do vězení či jim nařídit rok nucených domácích prací. Budou se inspirovat rakouskými, švédskými či islandskými úpravami, kde je v případě nestřídání rodičů rodičovská dovolená prostě kratší a s nižším finančním příspěvkem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru