Osobnost doc. Mgr. Martina C. Putny, Dr. nepochybně nelícuje s obvyklou představou vysokoškolského profesora a v tomto smyslu je jako průzkum bojem, kam až se prezident může odvážit, jistě dobře zvolenou. Náš prezident uvedl jako jeden z důvodů svého rozhodnutí nejmenovat doc. Putnu profesorem jeho aktivity na Gay Pride, což je jistě aktivita, na kterou mohou mít různí občané velmi různé názory. Ovšem doba, kdy profesoři chodili v saku a kravatě a jejich výlučným zájmem bylo studium odborné literatury bez kontaktu s vnějším světem, je pryč.

Akademičtí pracovníci jsou součástí společnosti, a jako takoví je u nich žádoucí, aby vyjadřovali své mínění a postoje ve veřejném prostoru a těmito postoji tvarovali otevřenou občanskou společnost. Že na různé aktivity občanské společnosti máme různé názory, že jedny podporujeme a vůči jiným se vymezujeme, patří k věci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru