Nečas je v Rusku a je jasné, že slabší přijel k silnějšímu. Už itinerář premiérovy cesty (Medveděv v Moskvě, Putin v Soči, průmyslníci v Petrohradu) ukazuje, že Rusové na Nečase frontu nestojí. Plyn nakonec teče z Ruska do Česka, čemuž odpovídá i obchodní bilance a měřítko vzájemného respektu.

Na první dobrou musíme přitakat realitě. České firmy potřebují investice a Nečas jim pomáhá. Na cestě s ním je osmdesát byznysmenů, kteří mají na starosti desetitisíce zaměstnanců. V Rusku se rozhoduje o jejich práci, životní úrovni, budoucnosti jejich rodin. V ruských podmínkách, kde je byznys propojen s politikou řádově víc než u nás, to znamená tak či onak přitakat režimu, Medveděvovi a Putinovi. A Nečas v tomhle směru dělá, i když se mu to třebas příčí, všechno, co může.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru