Být premiérem evropského tygra není žádná sranda a přináší to s sebou státnické povinnosti, o kterých se běžným smrtelníkům ani nesní. Rozhodl jsem se proto po vzoru Ing. Václava Klause obnovit jeho legendární zápisky z cest, aby mí občané mohli ocenit, co vše jsem pro ně ochoten udělat. Teď jsem zrovna byl čtyři dny v Rusku a měl jsem opravdu perný program. Jak by řekli dnešní mladí, prostě lolec.

Neděle

Zabalil jsem si na cestu všechno podstatné, nezapomněl na kartáček ani pyžamo a ještě si přibalil blahoslaveného Krtečka coby symbol české státnosti. Pak už sem šupal na letiště. Letěli jsme velkým letadlem, a jelikož jsem premiér, seděl jsem celou cestu u okýnka. Prostě mazec, jak by řekli mladí.

Někde v půlce cesty nám prasklo okno, ale já řekl odvážně, že letíme dál. Přece jen jsem měl s sebou Krtečka a ten byl až ve vesmíru, a navíc neletíme do Katyně, že jo.

Po přistání se prodíráme Moskvou. V zácpě stojíme snad hodiny. Každý si jezdí, jak chce. Svobodný svět, který není svázaný euroregulacemi. Ani nejsou nikde žádné cyklostezky. Boží.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru