V České republice vyrostla generace k pohledání. Od narození dýchá plnými doušky svobodu, cestuje po světě a přes svoji kosmopolitnost nezapomíná, kde jsou její kořeny a co to je národ. Generace Y je plná otevřených, jazykově vybavených vzdělaných optimistů, kteří co nevidět zatočí s nešvary tolerovanými jejich rodiči. „Jsme přesvědčeni, že pouze kontakt s co nejširší paletou názorů, myšlenek, životních stylů, chutí a barev umožňuje rozvoj každého člověka i celé společnosti k lepšímu. Vítáme proto odlišnost a rozmanitost s otevřenou a tolerantní myslí.“

Na HNDialogu nedávno zveřejněný Hodnotový manifest generace Y od Davida Antoše vzbuzuje dojem, že z čerstvě dospělých Čechů musí mít radost nejen rodiče a personalisti, ale i skautští vedoucí oceňující jejich slušnost a vlastenectví.

Nejaktivnější, nejsebevědomější a nejviditelnější příslušníci této generace, tedy děti povedenější části české střední třídy, jsou nejspíš takoví, jak je Antoš popisuje. Věří v demokracii, ve vlastní schopnosti, nemají strach z Evropy a pohrdají předsudky i jejich maloměšťáckými nositeli. Oproti svým rodičům jsou zcestovalí a v zahraničí se i domluví.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru