Na katedře geografie mě učili, že přehrady mají vedle funkce zadržování vody také funkci rekreační. Tudíž se musí myslet na to, aby v nich byl vždy dostatek vody, neboť rekreant to nesmí mít z pláže daleko. Bylo to na přelomu osmdesátých a devadesátých let, povodně jsem znal jen z literatury, takže nebyl důvod se nad tím pozastavovat. Teď už ale musím, protože z mnoha míst zní, že se letos voda z přehrad začala kvůli rekreantům upouštět, až když už bylo pozdě. Netroufám si říci, do jaké míry se to stalo vltavské kaskádě, ale u nás na Botiči, kde Hostivařská přehrada vypláchla část Prahy 10, to bylo vidět skvěle.

Určitě nikdo nic nezanedbal. Vládl PŘEDPIS, zvaný v tomto případě "manipulační řád". Kafka by měl z toho příběhu radost: Hrázný sleduje hladinu a předpověď počasí. Za ta léta, co dělá svou práci, ví, že se schyluje k průšvihu, ale vodu neupouští, protože předpis je předpis. A pak, když už voda skoro teče přes hráz, chrst!

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru