Uprostřed všeobecné harmonie nad “zatýkáním gaunerů” zkouší zahrát disonantní tón jen autista. Ale zkusme to. Pochybnost je základem této práce.

Proč je tolik podezřelých aktérů v zahraničí? A nakonec “matka všech otázek”: je zatýkání “jedné party” vítězství práva nad institucionalizovanou korupcí, nebo jen “druhá parta” sestřelila tu první?

HNDialog na Facebooku

Názorový server HNDialog najdete také na Facebooku ZDE

Ne, nemylme se: i kdyby šlo jen o druhou variantu, zaslouží si policie potlesk. Historie učí, že Bad Boye nejlépe odpraví jiný Bad Boy. Jenže zatím to vypadá, že známe poražené - vítěze však stále ještě ne.

A jeden motiv je obzvláště nepřijemný: Zatímco Petr Nečas padá z útesu, Miroslav Šlouf s Markem Dalíkem se spokojeně smějí. Mají pravdu: TOHLE by se za nich opravdu rozhodně stát nemohlo. Oni měli všechny “složky” pevně pod kontrolou.

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru