Skládání Rusnokovy vlády mě samozřejmě velice baví a vůbec nejlepší mi přišly ony úvahy o tom, kdo bude ministr kultury. Protože když se mluvilo i o Danielu Hůlkovi a Františku Ringo Čechovi, člověku to skoro přišlo, že by to mohla být i pravda.

Jenže nakonec se v pátek ukázalo, že ministrem bude bývalý ředitel České televize Jiří Balvín. A já jsem nadšen, beru do ruky jeho deníky z televizních časů "Nepohodlný muž" a čtu:

"Středa, 28. listopadu 2001. Vrátil jsem se na chvilinku do kanceláře a na stole jsem měl dárek od Romana Janouška - krásnou pracovní helmu do lesa s předním ochranným štítem, sluchátky a krytem na krk."

Lepšího ministra nenajdete.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru