Žádné překvapení, snad jen, proč to trvalo tak dlouho? Státní zastupitelství žádá sněmovnu, aby vydala poslance a odcházejícího premiéra Petra Nečase. Stalo se tak skoro měsíc poté, co policie provedla velkolepý zásah na Úřadu vlády a se souhlasem soudu posadila do vazby sedm bývalých politiků a vysokých státních úředníků.

Teď, jak návladní naznačovali už na úplném začátku, došlo i na Nečase, podle všeho kvůli jeho podílu na dealu „dozorčí rady za mandát“, což je skutečně - nejen - v české politice něco tak neobvyklého, že to žádá rázný policejní zásah. A vazbu, samozřejmě, protože bez vazby to není pořádný případ a veřejnost by si snad mohla myslet, že je málo důkazů.

Nebudeme už opakovat argumenty, proč byla Nečasova dohoda s Tluchořem a spol. neetická, ničící politickou kulturu a v širším slova smyslu korupční, proč si ale zároveň nemyslíme, že by to měl řešit trestní zákon. Řekněme jen, že státní zastupitelství bude mít u soudu s prokazováním viny dost co dělat...

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru