V posledních Otázkách Václava Moravce plédoval Jeroným Tejc (ČSSD) v libozvučné konsonanci s Jiřím Pospíšilem (ODS) za „vypreparování“ klíčového zákona o zveřejňování státních smluv tak, aby po několika pozměňovácích ztratil smysl. Kupříkladu z něj chtějí zástupci opoziční smlouvy vyndat to úplně nejzásadnější, aby účinnost smlouvy nebyla podmíněna zveřejněním. Nadále by tak platilo, že kdo smlouvu zveřejnit nechce, tak ji zveřejnit nemusí. Tedy, stal by se z toho zákon k ničemu.

Že poslanci kastrují původně smysluplné zákony, aby se politikům nedej bože neomezil prostor pro rozkrádání státu, je tak nějak normální a skoro by bylo divné, kdyby najednou opravdu chtěli s rozbujelou korupcí něco dělat. Poněkud trapné je, že sám Tejc byl loni předkladatelem onoho zákona, což nyní velmi nerad slyší, ale co už.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru