Ministr dopravy Zdeněk Žák potvrzuje nejhorší obavy spojené s prezidentskou vládou. Bez mandátu se sápe po nejdůležitějším podniku Česka – Českých drahách.

Nechci tvrdit, že Petr Žaluda byl excelentní ředitel Českých drah. Ale ani nejhorší. Jako vůbec první šéf se dokázal domluvit s odboráři, a odvrátil tak permanentní hrozbu stávky, hrozící rozvrátit celou zemi. Václav Klaus by mohl vyprávět, ale asi by se mu, vzhledem k porážce z devadesátých let, do toho moc nechtělo.

Cestování na klíčových tratích (Praha–Ostrava, Praha–Brno) je za Žaludy příjemnější než před jeho příchodem. Může za to samozřejmě konkurence žlutých vlaků a Leo Expressu, ale Žaluda dokázal na novou situaci správně reagovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru