S populárními pochody pomatených lidí proti tzv. nepřizpůsobivým se neustále vrací otázka, kdo jsou oni mýtičtí slušní a přizpůsobiví Češi. Zde je několik jejich současných i historických charakteristik, které slouží coby základ hrdosti na vlastní národ a za něž stojí za to bojovat tváří v tvář hrozbě rozpuštění v dekadentní Evropě.

Přizpůsobivost
Slušný Čech se přizpůsobí všemu a všem. V minulosti se přizpůsobil Hitlerovi i Gottwaldovi. Brzy se naučil kšeftovat s okupačními vojsky sovětské armády. Pokud si snad myslel něco jiného, myslel si to raději sám, doma a tajně. Pokud se mu zadařilo, mohl si to tajně myslet o víkendech na chatě. V každodenním životě se vždy přizpůsobil stejně otupělé většině. Není důležité mít pravdu, ale tvrdit to, co ostatní.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru