Vyškrtli mne. To jsem nezažil ani v minulém režimu, prohlásil Miroslav Šlouf, bývalý člen strany, z níž bylo jen po roce 1969 vyškrtnuto na šest set tisíc lidí kvůli nesouhlasu s okupací země. A díky čemuž se na jejich místa prodraly „nové kádry“, mezi nimi i Miroslav Šlouf.

Ale nechme teď stranou Šloufovu paměť. V jednom je jeho situace skutečně kuriózní. Nezažili jsme a dlouho už asi nezažijeme, aby pár týdnů před volbami vedení strany vyškrtlo z čela kandidátky svého zakladatele, který partaj vydupal ze země. Tím, že se vedení SPOZ dramaticky distancuje od otce zakladatele, jen potvrzuje, že do základů strany je zabudováno shnilé jádro.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru