Obyčejně to bývá tak, že firmy s podílem státu nebo města vykazují určité rysy stability. Což bývá způsobeno hlavně tím, že se politici stran, které z nich tahají peníze, vždy nějak dohodnou, jak se o výtěžky podělit.

Z největší české firmy s městskou účastí - pražského dopravního podniku - ale odchází už pátý ředitel za dva roky. Což spíš svědčí o nebývalé a z veřejných peněz dotované bohatosti zdroje pro strany a s nimi spjaté podnikatele, nad nímž stojí za to svádět sveřepé bitvy.

Pokud tedy primátor Tomáš Hudeček z TOP 09 odvolal jen po pár měsících generálního ředitele DPP Milana Křístka, je to jen další kolo zápasu, při němž vždycky vypluje na povrch nějaká špína. U příležitosti odvolávání Martina Dvořáka jsme se mimo jiné dozvěděli podrobnosti o důmyslné cestě peněz z každé jízdenky do firmy napojené na Ivo Rittiga. Teď zase vyplul na povrch Křístkem zadaný audit, odhalující podvody při dodatečných zakázkách v režii společnosti Inženýring dopravních staveb.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru