Společná cesta metrem s Martou Semelovou není právě ten nejlepší začátek dne, i když s vámi jednička pražské kandidátky a zasloužená stalinistka sdílí vagon jen na volebním plakátu. Je ale dobře, že nám čeští komunisté volbou pražské "vedoucí kandidátky" připomínají, čím stále jsou. Děkujeme za upozornění, ale tak nějak by to pro letošek mohlo stačit. Udělat si z komunistické strany hlavní téma kampaně je pošetilost, která nás může vést jedině k tomu, že se skutečně vážná témata ztratí v protikomunistickém patosu.

S Janou na barikády

Nemusíme se asi navzájem přesvědčovat, co všechno je na českých komunistech odporné a proč bychom asi nechtěli, aby Semelová sestoupila z plakátů a se vší parádou předvedla, co znamená heslo "S lidmi pro lidi".

Všechno o nich víme. Stejně tak všichni víme, že sociální demokraté jsou připraveni o komunisty opřít svou vládu. Jde jen o jediné, zda jim na to budou stačit hlasy. Zapomeňte na Bohumínské usnesení, je dávno mrtvé nebo "vyhaslé". Můžete se na něm točit, jak chcete - je to jen politický slib jako každý jiný. A tenhle navíc z roku 1995.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru