Anabáze s Mosteckou uhelnou je kromě určitě pozitivní zprávy o jednom kriminálním činu pěknou ťafkou za milé české uši. Přesněji řečeno ne jednou, ale několika. A ne ťafkami, ale pořádnými fackami.

Kde se mají ošívat

Logickým adresátem číslo jedna jsou "orgány činné v trestním řízení". Odsouzení Koláčka a spol. je zřetelným důkazem, že nikam nevedoucí a bezvýsledné přehazování privatizačních podvodů je ukázkou neschopnosti a neumětelství. A to v tom lepším případě.

V horším může být výsledek švýcarského soudu nepřímým potvrzením toho, že propojení politické, ekonomické a policejně-soudní moci dosahuje mnohem dál, než jsme si ochotni připustit. Nezbývá než doufat, že se v dohledné době dozvíme víc. Pokud je Švýcarsko civilizačně po všech stránkách dál, nemělo by nás vlastně překvapit, že přesně to platí i pro úroveň soudní moci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru