Fascinujícím fenoménem jsou české školky. Rodinným, právním, správním i morálním: proč má jedno dítě školku zdarma, a na druhé místo nezbylo, takže jeho rodiče musí platit soukromé zařízení?

Některé potíže se týkají každého z nás. Jiné postihují jen část a jen v jistý čas. Většině je tak trochu jedno, že se menšina trápí. V tomto ohledu je potěšující, jak si všechny strany uvědomují problém nedostatku místa ve školkách. Není to jen soukromý, ale celospolečenský problém. Nedobrovolní "profesionální rodiče" nepracují, ztrácejí kvalifikaci i pracovní návyky a v neposlední řadě postihujeme i děti.

Není pravda, že každé dítě nemusí chodit do školky. Pokud žije v široké komunitě, má jistě sociálních podnětů dostatek. Ale býti jedináčkem izolované zelené vdovy kdesi na předměstí, to věru nejsou šťastné podmínky pro zdravý psychosociální vývoj.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru