Těžko říct, zda a koho bude v pátek či v sobotu volit olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. Je to koneckonců jeho věc. A jen co se zavřou místnosti a začnou se počítat hlasy, začne pro doktora Ištvana poctivá tvrdá práce při monitoringu koaličních jednání, na jejímž konci by mohlo být až několik desítek obviněných.

Případně, kdyby se do toho s plukovníkem Šlachtou pořádně opřeli, i další nové volby. Protože pořádek musí být a povolební zásah doktora Ištvana by byl pěkným finále let 2010-2013 a výsledkem protikorupční kampaně před minulými volbami. Všichni, kdo tehdy živili atmosféru "čekáme-na-první-velké-ryby", mají nejspíš o čem přemýšlet. Jako například autor tohoto textu.

Politika on-line

V reji volební kampaně to poněkud zaniklo, a taky to málokdo chce pořád opakovat dokola, ale stejně je užitečné si to připomínat. Od slavného zásahu na Úřadu vlády uběhly čtyři měsíce a kromě pádu Nečasovy vlády (pochopitelného) a vzniku Zemanova volebního kabinetu s Jiřím Rusnokem v čele (taky bohužel dost pochopitelného) se zdánlivě nestalo vůbec nic.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru