Kdyby se svět odehrával předvídatelně podle předem daného logického rámce, nemuseli bychom chodit k volbám. Asi málokdo čekal, že se bude po volbách podnikatelský projekt ANO jevit jako esence předvídatelnosti a stability. ČSSD se tak dlouho těšila na vládnutí, až se ze samé radosti začala rozpadat.

Kromě očekávaného úspěchu bláznivého Okamury, který využil vzrůstající český rasismus, volby mnoho opravdových překvapení nepřinesly. Tím pozitivním je samozřejmě naprostý propad SPOZ, kdy jí k cestě do parlamentu nepomohlo ani několikaměsíční kočování cirkusu Zeman po všech městech a vesnicích naší nejkrásnější země.

ČSSD postavila kampaň na přesvědčení, že má na vítězství po vládě pravice historický nárok, a tak se místo kampaně rovnou věnovala vnitrostranické při, kdo bude premiérem. TOP 09 stačilo zdůraznit, že není ODS. Ve zbytku sdělení pak vsadila na emocionální vydírání, kdy za sebe všude posílala unaveného starého muže.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru