Právě momentem dráždění hadů bosýma nohama naše alternativní historie začíná. Kdyby si něco málo kníže odpustil, tak by třeba... no ale k věci. Chronologicky.

polovina ledna 2013

V Kavárně Mlýnská na pražské Kampě se schází štáb Karla Schwarzenberga. Ticho, bezradnost, občas koktejl drátěnka(*). V jedenáct večer doráží z výletu do Jizerských hor kavárník Kotas: "Karle! Jestli v kampani něco breptneš o vyhnání, odsunu, konfiskaci nebo nedejbože, že by Beneše měli jako válečný zločince soudit v Haagu, tak seš mrtvej muž! Víš, co lidí bydlí v těch sudetskejch konfiskátech a jak to tam maj hezký?!"

23. leden 2013

Závěrečná prezidentská debata, Karel Schwarzenberg se shoduje s Milošem Zemanem, že Edvard Beneš je národní hrdina. Dodatek, že je to konina, mikrofony nezachycují. Zemanovi cuká koutek a opěradlo jeho židle mírně povoluje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru