Největším problémem ODS jsou její zdiskreditovaní čelní představitelé - tato teze poslední roky opanovala politický diskurz. Teď se ukazuje, že zdaleka nepostačí.

V metropoli, tradiční baště občanských demokratů, získala strana 70 378 hlasů a pouhé čtyři mandáty. Před sedmi lety to bylo hlasů 317 224 (tedy více než čtyřnásobek!) a plných 14 křesel, tedy jen o dvě méně než letos v celé republice! A pozor: letos pražskou kandidátku vedla Mirka Němcová, Bohuslav Svoboda a Jana Černochová, tedy relativně populární, a nikoli zkompromitované osobnosti.

Pražský příběh ukazuje, že pouhé negativní vymezení nestačí. Nynější špičky ODS v čele s Mirkou Němcovu a Jiřím Pospíšilem skvěle ukazují, CO NEJSOU. Jenže málokdo tuší, co vlastně skutečně JSOU.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru