Bývalý premiér Petr Nečas odmítl vypovídat v případu své manželky Jany Nečasové, ve které je zároveň podezřelý ze spáchání trestného činu, a přitom prohlásil, že považuje policii a státního zástupce za podjaté. Státní zástupce se k tomu vyjádřil tak, že se po krátké úvaze rozhodl neudělit mu za to pořádkovou pokutu. Smyslem jeho vyjádření bylo bezpochyby upozornění na to, že takovou pravomocí disponuje.

Vlasta Parkanová na svých webových stránkách zveřejnila výslechy svědků v kauze CASA, ve které vystupuje jako obviněná. Policejní rada ji vyzval, aby upustila od tohoto jednání s poukazem na to, že maří vyšetřování. Dozorující státní zástupce dokonce v médiích zveřejnil informaci, že zvažuje, zda tento její postup nezakládá důvody pro její vzetí do vazby. Kromě angažování aktérů obou kauz v politice mají tyto události společný ještě jeden rys, a to nerespektování práva na obhajobu ze strany státního zastupitelství.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru