Neexistuje v české politice postava, na níž si lze s takovou jistotou trénovat ostrovtip, jako je poslanec ODS Marek Benda. Už to slyšíte? Benda! LOL! ROFL! Smajlík! Ten Benda, věčný poslanec, který od svých dvaadvaceti do pětačtyřiceti nedělal nikdy nic jiného než poslance, ještě k tomu má ten podezřelý doktorát z Plzně, a vůbec je to takový Benda, teď navíc předseda mandátového a imunitního výboru, samozřejmě, jediný držitel sněmovní funkce v ODS. Benda.

Takže je asi čas vzít trochu Marka Bendu v ochranu. Ano, s krátkou přestávkou let 2002-2004 sedí Marek Benda v českém parlamentu. Kupodivu si to místo nepředplatil, ale zvolili ho tam lidé. Kdysi, v začátcích, jako jednoho z davu na nikoliv těch úplně prvních místech kandidátní listiny. Minimálně v posledních dvou volbách ale preferenčními hlasy, z beznadějně nevolitelných pozic - v roce 2010 až sedmnácté a letos z desáté, což bylo vzhledem k předpokládanému výsledku ODS skoro totéž.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru